Kaj imate v hladilniku?

gobica1402  

član od: 21.7.2007

sporočila: 472

28. mar 2008 18:40

Ravno danes sem "fasala". V hladilniku je: jogurti, doma narejeni špeh in salama, korenje, paprika, pelati, maslo, marmelada, ribe v konzervi, siri takšni in drugačni, poredko pašteta, kokosovo maslo, domači ajvar in kisle kumarice, vložena paprika in feferoni, mleko, senf, hrenovke, solata in jajca.

gobica1402

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

28. mar 2008 19:09

Naš hladilnik je precej podobno založen (včasih tudi prazen) kot vaši. Vsaj 2 l mleka,kvas, maslo, jajca, jogurti, kefir, sir,kisla smetana, marmelada, včasih hrenovke, šunka, salama, panceta ali pršut, ostanki kosila - za naslednji dan, pa razne "kislice", kot so kumarice, feferoni, paprike, kapre olive, ajvar, sveža zelenjava.... .če pa bi imela SVOJ SANJSKI hladilnik (enkrat, ko bom velika), bi bilo v njem vedno tole: mozzarela, feta, kajmak, grški jogurt z maksimalno maščobe, zreli peradižniki, rdeča špic paprika - pečena in surova, vedno sveže ribe in lignji, školjke, svež stročji fižol, mlada čebula, več vrst oliv, pečeni paradižniki v ol. olju, pesto na 100 načinov, prekajen losos, domače zeliščno maslo... ....seveda pa ne bi smela manjkati kakšna sladica iz albuma Stane, Vendeline in Katke Lopatke in drugih mojstric. Ah, kako lepo je sanjariti! mamaF - Mojca

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

28. mar 2008 19:46

Vem, da je velika razlika, koliko ljudi odpira hladilnik - ali sta dva odrasla in trije najstniki, ki rastejo, ali pa sta le dva odrasla, od katerih se en ne pritakne sladkih stvari (tak je moj primer). Se mi zdi, da je da je pri tako velikem seznamu raznovrstnih živil, ki jih nekateri naštevate, nemogoče, da se jih ne bi polovica pokvarila. Ker je najdražja tista hrana, ki jo pokvarjeno vržemo vstran, sem jaz zelo zminimalizirala živila - namesto n sirov imam samo eno vrsto, namesto n namazov je en namaz ali noben, polike in druge salame je zamenjal pršut v koščkih, ki je ful poceni. Nikoli nimam naenkrat odprtih kislih kumarc, paprike, rdeče pese, oliv.... ampak samo eno od tega, oziroma gledam, da se ne pokvari. V hladilniku hranim vso zalogo oreškov, krhlje in drobtine - to so reči, v katerih so se mi že velikokrat kakšni metuljčki zarazili, ko sem jih hranila še v omari. Od stalnic v hladilniku je tudi kis, oljčno, bučno in navadno olje, bazilika v olju ter kvas, mleko in maslo. Včasih se noter znajde kaj čudnega - sladkor, kava, daljinec, kakšna prazna konzerva, he,he ... Ker imam majhno kuhinjo sem zelo vesela, da imam špajzo, ki je najlepša v jeseni, ko je tako lepo pisana. Trenutno pa "pucam" skrinjo, tako, da zdaj par dni ne bom kaj dosti kuhala... tigris

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

28. mar 2008 19:53

Imam notri čisto običajne stvari, kot skoraj vse pred menoj, edino enkrat sem v njem pozabila cepiče češnje (malomarnost pa taka!!!), no, zadnje leto in pol pa se mi v zmrzovalniku valjajo tudi zmrznjene bele miške (ne, ne zamenjujemo jih za ocvirke in tudi kakega bolj kosmatega kosila ne pripravljamo!).

LP

cervus

SonjaB  

član od: 9.1.2004

sporočila: 250

28. mar 2008 21:18

Spagon, ob tvojem zapisu si me dobro nasmejal. Čestitam za najboljši izraz, ki sem ga kdajkoli slišala za pokvarjena živila! Tudi v našem hladilniku nastajajo kdaj pa kdaj nova življenja... Se tudim, da čim manj. Se je že našel kdo, ki je naredil kaj okusnega iz že napol trde sladke smetane s potečenim rokom trajanja? Sonja

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

29. mar 2008 8:30

Pri nas so v hladilniku vedno jajca,mleko,kisla smetana,jogurt,margarina,mleko,sir (topljen in navaden),tuna,damača salama,pašteta,gorčica in kečap... V zmrzovalniku pa vedno ogromno mesa,zelenjave (brokoli obvezno,drugače Roncolino umira ko si mora sama kuhati) pa borovnice in obvezno kruh... Aja pa prav tako kot pri elaphusu se najde tudi posoda z goliči in belimi miškami Roncolino Sporočilo je spremenil(a) Roncolino dne 29. mar 2008 08:33:02

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

29. mar 2008 8:36

Matjaž

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

29. mar 2008 14:02

Po moje imate hladilne komore in ne hladilnika.

V našem hladilniku so: jajca, mleko, kisla in sladka smetana, kvas, ena vrsta suhih in ena vrsta mokrih salam, sir, nariban parmezan, maslo in margarina, gorčica, svinjska mast z ocvirki ( zadnji honorar), kisle kumarice, vložene kapre. Jogurt.

Menja se zelenjava, sadje in kake delikatese.

Imamo spodobno klet in nespodobno shrambo  ter zamrzovalno skrinjo. Tam so pa druge stvari, ker v ta hladilnik gre jako malo.

Spodaj so trije miceni predali za zamrzovanje, v katerem so: nujna zmrznjena zelenjava, zmrznejene gobe, zmrznjenje kocke iz paradižnikove omake, zmrznjeno in z valjerjem zdrobljeno peteršiljevo listje, zmrznjen prepražena čebula ( ki se vem jemlje z žlico), kaka  hrenovka, nekaj posod z zamrznjeno govejo bistro juho. Pa ledene kocke v vrečki, za opekline. Pa kaki zmleti oreški, če ostanejo.

 

So pa hladilniki čedalje manjši in čedalje slabše jih je čistiti. Pri enaki litraži je prostora precej manj, ker so znotraj ožji. O hladilniku Swarowski pa ne bom govorila, črna truga do stropa, notri pa skoraj nič prostora. Se pa lesketa, to pa ja.

 

 

F r i n a

BiBaBuBa  

član od: 11.5.2008

sporočila: 62

7. jun 2008 1:04

Pri nas mora hladilnik vedno vsebovati naslednje sestavine: - domača suha salama in slanina, - sveža salama, - siri, - jogurti, - sladka in kisla smetana, - tuna, ribe, - kvas, - ketchup, gorčica in majoneza, - mleko, - jajca, - maggi, - sveža zelenjava (korenček, paprika...), - namaz z zelišči, - paštete, doručak, - pršut. Vse ostalo po potrebi polnemo oziroma praznemo iz hladilnika BiBaBuBa

Šunkica  

član od: 9.5.2008

sporočila: 26

13. jun 2008 12:19

Ko sem prebrala vse vaše prispevke, sem ugotovila, da imamo pri nas doma več kot bogato založen hladilnik, zmrzovalnik in skrinjo. Tako me je navadila že moja mama in tudi mož ima rad "vse po regelcih", zato vedno sproti nadomeščava sestavine. V hladilniku so vedno na voljo: - jajca - mleko in mlečni izdelki; trajno mleko, pripravljeno adaptirano mleko za dojenčka, surovo maslo, margarina za kuhanje, jedilna margarina, navadni jogurt, kisla smetana, stepena smetana v pločevinki, skuta, siri ( trdi sir, topljeni sir, ribani sir, ribani parmezan, mozarella, feta sir, dimljeni sir ) - sveža zelenjava; zelena solata, paradižnik, zelena in rdeča paprika, rdeče korenje, rumeno korenje, rumena koleraba, nadzemna koleraba, peteršilj, gomolj zelene, por - sveže sadje; jabolka, banane, limone - pijača; vrč pripravljene pijače, vrč filtrirane vode, pločevinka piva, belo vino, čaj za dojenčka, pijača z mehurčki - pločevinke; koruza, fižol, grah, paradižnikovi pelati, koščki paradižnika, pasiran paradižnik - kozarci za vlaganje; rdeča pesa, pečena paprika, kisle kumarice - tube; paradižnikova mezga ( koncentrat ), majoneza, gorčica, hren - za sladkosnede; marelična marmelada, jedilna čokolada, mlečna čokolada - meso in mesni izdelki; suha salama, sveža salama ( največkrat v kosu in najraje prešana šunka ), pečena slanina v kosu, hrenovke, svinjska mast z ocvirki ) - ketchup - limonin koncentrat - kocka kvasa - umetno sladilo ( utekočinjeno ) - Propolis - sirup za izkašljevanje - domače ognjičevo mazilo V zmrzovalnih predalih pa hranim: - piščančje peruti - piščančja bedra - piščančje prsi - panirane piščančje medaljončke - piščančje fileje - mešano mleto meso - svinjske kareje - koščke svinjskega mesa - goveje meso v kosu s kostjo - ribje fileje - sladoled - njoke - raviole - hladilne gel vrečke - hladilna očala za oči - kocke ledu - pingvinčke Na koncu mi ostane še prostor v skrinji, ki je sicer tastova, vendar je bila vedno na pol prazna, tako sem jo sama začela s pridom izkoriščati v času nosečnosti, preden sem odšla v porodnišnico, ker sem se paranoično bala, da bi bil mož preutrujen za kuhanje in posledično lačen. No, moji strahovi so bili odveč, saj je mož odličen kuhar in ima tudi veselje s pripravo jedi. Skrinja je zato ostala napolnjena tudi po mojem prihodu domov, a od takrat dalje jo kar pridno zalagava in si včasih na ta račun skrajšava čas kuhanja. V skrinji imam torej vedno: - domače na pol pripravljene jedi; krompirjevi svaljke, kruhovi cmoke, slivove cmoke - domače, že povsem pripravljene jedi; govejo juho, fižolovo juho, piščančjo obaro, goveji golaž, ričet, mesno omako za testenine, zelenjavno enolončnico, zelenjavno rižoto - kruh, žemlje - različne vrste zamrznjene zelenjave Šunkica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti